Where I go ?

Kam jdu ? Od této otázky je odvozen název další variace geocachingu - wherigo. Je to zajímavá hra, která kombinuje realitu s fantazií a hledáním keší. S pomocí zvláštního programu, který účastníky provází příběhem, dává pokyny k činnosti a hlídá, aby se příliš neodchýlili z cesty, lze prožít zajímavý příběh nebo se seznámit se zajímavými místy. Zkusili jsme to poprvé a moc se nám to líbilo. Prošli jsme historickou Prahou, na každé zastávce se dozvěděli řadu zajímavostí o jednotlivých památných objektech a na konci na nás čekala keš. Určitě vyzkoušíme i náročnější než jenom průvodcovskou variantu. Ale to byl až závěr našich lednových cest po Praze.

První lednový pátek jsme vyrazili na procházku Motolem. Vyzvedli jsme už dávno vypočítanou keš u motolských rybníků, prošli se kolem motolské nemocnice, kde nás jeden poklad zavedl do pěkného údolíčka, ohraničeného skalní stěnou. Kolem dvou heliportů jsme došli až k místu, kde se buduje příští stanice metra. Zatím to vypadá jako stavba a překáží to dopravě, ale bude to určitě hezké, stanice bude vycházet z vysoké stráně přímo proti jednomu ze vchodů do nemocnice.

Pak následovaly dvě neúspěšné výpravy. První vedla do Stodůlek a než jsme tam dojeli, udělalo se tak ošklivě, že jsme původně plánovaný okruh vzdali po první keši. To bylo v sobotu. V neděli jsme měli návštěvu a protože bylo docela hezky, šli jsme taky na procházku. A vylezli jsme na motolskou Kalvárii, kde jsme se vyfotili. V pondělí jsme na Smíchově taky moc neuspěli, ale alespoň jsme se prošli.

Následující víkend jsme byli na Dvorečku. Abychom úplně nezlenivěli vyrazili jsme na procházku k bývalému zámku a po lázeňském areálu ve Mšeném. Bylo docela zima, takže zastávka na kávu v místní kavárně nám přišla velice vhod. Jinak jsme vařili, odpočívali, topili a koukali na televizi. Nu co, když se zima nestydí, proč bychom se styděli my.

Zato další víkend jsme si to vynahradili. V pátek jsme courali na Karlově mostě a na Kampě. Udělali jsme klasickou turistickou fotku, pohladili si Jana Nepomuckého, navštívili nejužší uličku v Praze, Lennonovu zeď a dům který patří rodině Trnků a na závěr si dali kávičku v restauraci se zajímavým názvem Páté přes deváté. V sobotu nás navštívil Jirka - trochu jsme si pohráli s jeho mobilem a přidali mu do něj navigační software. Snad mu bude dobře sloužit. V neděli jsme vyrazili na Hvězdu, popřát Tobískovi k narozeninám. Bylo to fajn a byli jsme moc rádi, že jsme opět po delší přestávce viděli vnoučata i jejich rodiče. A v pondělí jsme nastartovali program wherigo a nechali se jím vodit po Praze. A abychom nechodili jen tak kvůli jedné keši, tak jsme cestou sesbírali další. Moc pěkná byla ta u nejmenšího domu v Praze. Vyfotili jsme se s apoštoly, navštívili Jana Husa a další pamětihodnosti. A hezký byl také závěr wheriga - končilo u Strakovy akademie. Bylo už docela tma a my chodili kolem předsednictva vlády se svítícím přístrojem, každých sto metrů policajt, který koukal a koukal ... No nebylo to nic moc, ale obešlo se to bez nepříjemností.  A tak nám pomalu končí první měsíc v roce a my jsme o rovných 20 keší bohatší. Tak úrodný konec starého a začátek nového roku ještě nepamatujeme.