Tak už máme 900 pokladů !

Osud se nám stavěl do cesty, ale my se nedali a dotáhli dnešní výlet do zdárného konce, a to nalezení naší devítisté keše s názvem PC Lovoš. Ale popořádku.
V rozhlase hrozili bouřkami, bylo dusno, ale my jsme to zkusili a  vyrazili na Lovoš. Nejdřív nás na doporučený parking vedl TomTom přes Malé Žernoseky polní cestou, která asi po 2 km přešla v neprůjeznou zarostlou stopu po bývalé cestě. Když jsme odmítali tudy jet a vraceli se do Lovosic, vytrvale nám nabízel odbočky, vedoucí směrem k polňačce. Vydali jsme se odhadem směrem na Bílinku, za ní odbočili na Opárno, v Opárnu směrem k parkingu. A tady byl kámen úrazu - zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou 1000 m. Tak jsme tudy vyrazili a šťastně zaparkovali.

Výstup na Lovoš byl po žluté docela povlovný, šlo se dobře, u tabule jsme odbočili na Kybičku. Byl odtud nádherný výhled, ale keš bohužel odolala. Z toho jsme měli obavy už při čtení předchozích logů, ale museli jsme to zkusit. Bohužel naše výška a věk byly limitujícími faktory.
Pokračovali jsme směrem na vrchol a vybrali si - jak jinak - cestu s mírnějším stoupáním. Udělali jsme dobře, na trase byla další keš která tentokrát neodolala a měla číslo 899. To už naše naděje, že devítistovku úspěšně dokončíme byly značné.

Výhled z vrcholu byl také nádherný, poseděli jsme a rozhlédli se, udělali pár fotek a vyrazili dolů po druhé části okruhu. 
Keš našla Věra na první pohled, i když Garmin ukazoval asi 10m stranou. To byla radost ! Tak jsme zalogovali, vyzvedli zasloužený TB, trochu pojedli, pokusili se částečně zredukovat únavu ze stoupání a vyrazili na závěrečný úsek trasy, k autu a domů. Na oslavu jsme si dali panáka slivovice a pak jsme relaxovali.  Byl to pěkný výlet, na který si budeme pamatovat nejen proto, že jsme dokončili devítistovku.