Rušný víkend a nová keš

Tak nám začal duben, krásně se probudilo sluníčko a nás to povzbudilo k aktivitě. Rozhodli jsme se, že musíme mít taky jednu keš v Praze. Už dávno jsme měli vybrané místo, ale na realizaci došlo až teď. V sobotu jsme měli celý den Tobíska, rodiče jeli na sraz kabrioletů někam k Brnu, a tak jsme s ním vyrazili na procházku a připravili vše potřebné pro uložení keše. Po té procházce slupnul oběd a ještě u stolu usínal a pak spal jako zabitý téměř 4 hodiny. Když se probudil, šli jsme se podívat na pouťové atrakce, které každoročně na začátku sezóny přijíždí do Řep. Tobísek se zase dosyta vydováděl, takže večer byl docela v pohodě.

V neděli jsme vyrazili jako vloni do Letňan na sadu pěti veletrhů a byli jsme zklamáni - mnohem víc než vloni, tehdy se Věra přihlásila do Knižního klubu a koupila si nepromokavou bundu. Letos to byla nuda. A tak jsme se sebrali a vyrazili do okolí výstaviště a ulovili tři kešky. Všechny byly zajímavé, ale nejzajímavější byla ta věnovaná prvnímu rozhlasovému vysílání v republice. Uskutečnilo se v roce 1923 ve Kbelích na návrší a je tam docela nenápadný památník (je vidět spíš ze vzduchu než ze země). Večer jsme zajeli na Hvězdu, potěšili se s vnoučaty, popovídali, Tomáš nám přezul auto na letní gumy. Bylo to příjemné zakončení dne.

V pondělí dopoledne pršelo. Už jsme mysleli, že keš neuložíme, ale odpoledne se vyčasilo a tak jsme vyrazili. Umístili jsme krabku, zamaskovali, pokochali se znova výhledem a šli. Doma jsme zúřadovali vše potřebné pro publikaci keše na webu a řekli jsme si, že jsme udělali vše potřebné a teď je to na schvalovateli. Obvykle trvá schválení a publikace několik dní, dokonce někdy i víc než dva týdny. Proto jsme byli překvapeni, když v úterý ráno přišel mail, že keš je schválená a publikovaná. Ráno v 08:13 byla publikovaná a v 08:27 už tam byl první nálezce. Tak ať se jí daří a dlouho vydrží.