Obě keše znovu fungují

Už několik týdnů nám Dony marodí - kašle, podle pana doktora trpí srdeční nedostatečností a k tomu se přidal plicní edém. Tak s ním chodíme na veterinu, kupujeme prášky a dopujeme ho. Chvilku se to zlepší, pak zase zhorší ... V pátek to bylo zase horší a tak jsme víkend začali tím, že jsme v sobotu byli znova na veterině. Dostali jsme dobré rady, další prášky a vyrazili na Dvoreček.

Poobědvali jsme v Knovízu, guláš byl prima, Věra měla hovězí s tatarkou a moc nemlaskala. Pak jsme konečně dorazili na Dvoreček. Odpoledne jsme udělali to nejnutnější - Věra vyhrabala trávník, já jsem zprovoznil čistírnu. Připravili jsme nové krabky pro keše postižené povodní, doplnili obsah a připravili do každé jeden geocoin, abychom povzbudili zájem.

V neděli hned po obědě jsme vyrazili do Libochovického zámeckého parku. Nejdřív jsme se vydali naší tradiční cestou - od řeky. Kvůli Donymu neradi chodíme hlavním vchodem, protože by někdo mohl mít řeči. Vchod od řeky ale byl zamčený. Tak jsme se pokorně vrátili na náměstí a vydali se hlavním vchodem zvědavi, jestli vůbec bude park přístupný. A byl.  Bylo krásně, úkryt už se nemohl dočkat, až mu zase svěříme náš poklad. Prošli jsme se, udělali pár záběrů zámku a jezírka zbylého po povodni a vyrazili zpátky na Dvoreček. Nabrali jsme síly a další krabku a dali se procházkou lesem k místu úkrytu naší druhé keše. V lese bylo nádherně - bledule už začaly kvést, bylo teplo, prostě pohoda. Umístili jsme poklad a pokračovali kolem řeky domů. Okolí řeky ještě nese stopy po povodni - žádná vegetace, jen vrstva jemného písku. Ale s tím si příroda rychle poradí.Ta procházka celkem (včetně zámeckého parku) měřila asi tak 5 km, ale díky jarní únavě jsme byli docela utahaní.

V pondělí jsme se cestou domů zastavili ve Veltrusech, odevzdali něco hadříků, převzali něco botiček k prodeji v bazaru, pokochali se s oběma vnučkami (a taky s Kristýnkou, co tam byla na návštěvě),  trochu potěšili jejich mamku a mazali domů do Prahy, protože nás už čekala sčítací komisařka. Jo jo, budeme taky sečteni a podtrženi ...

A ještě douška - při psaní jsem si uvědomil, že o tomto víkendu to byl rok od vloupání do naší Natálky, což dalo podnět k tomu, aby vzniknul tenhle blog. Vida vida ...