Novoroční výšlap na Říp

Zúčastnili jsme se zajímavého eventu (příležitost, událost). Po silvestrovské noci se vypravil dav lidí na Říp. My jsme se takové akce zúčastnili poprvé a proto to pro nás byl obrovský zážitek. Na Říp šel dav lidí, mladí, staří, děti, zdraví, nemocní, všichni šlapali jak mohli proto, aby na Nový rok navštívili toto historické místo. Se svými páníčky šla také spousta psů nejrůznějších plamen, včetně našeho Donouška. Ten měl na sobě nový kabátek a tak se všem líbil, hlavně dětem.

Na vrcholu nedaleko rotundy vyhrával trumpetista národní písničky a měl spoustu posluchačů, kteří si zpívali s ním. A vůbec to nebyli jen ti starší, s chutí si zazpívala i řádka mladých. Kolem hospůdky s krásným nápisem "Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp" byla také tlačenice, točily se nejrůznější nápoje a podávala se i teplá krmě. Prostě pohoda.

Počasní celé akci přálo, bylo kolem 6°C, zataženo, ale nepršelo. Jediná stinná stránka byla, že kolem Řípu ležela mlha, takže jinak krásné vyhlídky byly bez výhledu. Když jsme si to užili, zalogovali se do logbooku a koupili si CWG na památku vypravili jsme se zpět na přeplněné parkoviště - takový nával tady určitě je jen první den roku.

Jsme rádi, že jsme se odhodlali a absolvovali tuto akci. Je to zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat a pokud budeme zdraví a počasí to dovolí zúčastníme se určitě i napřesrok.