Na dvoreček přišlo jaro...

Na dvoreček přišlo jaro a my s ním. Znova stěhujeme všechny potřebné věci, které ještě nemáme dvakrát, a dáváme do pořádku po zimě to, co utrpělo. Minulý víkend jsme přeházeli kompost, aby bylo kam dávat čerstvě posečenou trávu, postříkali jabloň která byla celá růžová, zprovoznili altán.

V zimním období jsme v Praze občas vyrazili na "lov pokladů", největší akcí byl power trail 101 dalmatinů.  Bylo to skutečně 100 keší, rozesetých v kruhu kolem Prahy a ta stoprvní byla umístěna do středu kruhu. Na mapě to podle zadání vypadalo takto:

Ale protože to byly mysterky, museli jsme u každé vypočítat správné souřadnice a teprve pak vyrazit. Takže uložení krabiček netvořilo ten krásný kroužek. Většinou trasa vedla (stylově) po silnici 101 a souřadnice tvořily takovýhle tvar:

Celá akce nám trvala tři dny a přinesla nám hodně zážitků. Například když Věra lezla do betonového krytu hledat keš, která měla být dole a byla přitom na stropě, nebo při odlovu keše za potokem. Dvě jsme sice viděli, ale neodlovili, protože byly na stromě v asi 5m výšce a stromolezecké nářadí jsme ssebou neměli (ani by nám nebylo moc platné). U další jsme si udělali asi dvoukilometrovou procházku kolem Vltavy abychom zjistili, že jsme kolem ní jeli a stačilo odbočit na parkoviště u blízké hospody. To nás tak povodil TomTom - asi si myslel, že po těch kilometrech, prosezených v autě, potřebujeme rozhýbat. Nakonec jsme se ale dopracovali až ke 101 keši, která byla jakýmsi vyvrcholením celé trasy a její úkryt byl skutečně monumentální.

Ale zima je konečně za námi a my se těšíme, až budeme ze dvorečku vyrážet za dalšími dobrodružstvími. Už se nemůžeme dočkat.