Máme jich 700 a ještě FTF !

Tohle pro normálního člověka téměř nesrozumitelné zvolání hned vysvětlíme. Dnes jsme se vypravili abychom našli naši sedmistou keš. K tomu jsme zvolili krásný okruh panenskou přírodou Českého Středohoří, a to mezi Milešovem a Kostomlaty pod Milešovkou. Trasa vedla k Vojenskému rybníku, kde je po armádě ještě řada zbořenišť. Ale rybník je krásný, je u něj klid a pohoda.

Odtud vedla trasa krásným březovým lesem na vrchol hory Kleč, kde na nás čekala sedmistá keš. V listingu je vyznačen bod, kde se má odbočit k vrcholu. Odtud vede cesta necesta, zarostlá místy kopřivami až po ramena. Chudák Věra musela Donyho nést, protože ten se v tom zcela ztrácel a nemohl se prodrat. Ale statečně jsme došli až na vrchol, našli statného jedince i keš. Protože byla jubilejní - sedmistá - a tak jsme jejím prostřednictvím vypravili do světa náš nový Travel ingot - Hrací kostku.

Pak jsme se vrátili na pohodovou cestu a šli s kopce k přírodní rezervaci Březina. Cesta opět vedla krásným březovým lesem - tolik bříz pohromadě jsme ještě nikdy neviděli. U malého rašeliniště jsme si odpočinuli, pokochali se zvláštní atmosférou místa, našli keš a vydali se na cestu zpět.

Jeli jsme přes Kostomlaty pod Milešovkou a tak jsme se zastavili tam, kam i císař pán šel pěšky - na vyhlídce nad městečkem, kde mu vděční občané postavili pomník za to, že tam šel a taky za to, že zrušil robotu. Ta vyhlídka se jmenuje Josefstein a císař pán se jmenoval Josef II.

Přijeli jsme ke Dvorečku a ani jsme nestačili vystoupit z auta a pískla nová keš u Třebenic, odkud jsme se vrátili. Takže rychle zjistit kde je, co je v listingu a hurá za ní. Když jsme dorazili na místo, bylo tam už veselo. Vítali nás Školník s Mácou, Urban s chotí právě končili s logováním a tak jsme se díky nezištné pomoci Školníka také připojili. Ten když viděl moji zafáčovanou ruku pochopil, že jinak bychom logovat nemohli. Keška totiž byla zavěšena v koruně docela vysokého stromu. Moc mu za to děkujeme a snad se nám v budoucnosti naskytne příležitost mu to oplatit. Po chvilce povídání jsme se všichni rozloučili a vyklidili pole pro další lovce.

A to FTF? to je zkratka z First to Find - nalezl první. Každý správný kačer se snaží mít jich co nejvíc, ale není to tak lehké jako například tentokrát.