Chyba lávky

Zámek v Horní Vidimi byl postaven asi v 1/2 18. století. K rozsáhlému parku patřila ojedinělá vyhlídková stezka vedoucí po asi 30 lávkách nad hlubokými stržemi. Stezka od té doby zřejmě nebyla příliš udržována, protože z ní zbylo torzo a některé lávky jsou v havarijním stavu. To jsme se dočetli a přesto jsme našli odvahu abychom jako jedni z mnoha v honbě za pokladem totu stezkou prošli.

Poprvé jsme se sem vypravili 1. července 2009. Po zaparkování u zámku jsme si popovídali s nějakou důchodkyní se psem, pak nás jiný obyvatel zámku dovedl až na začátek lávek. Lávky taky nebyly tak hrozné, jak jsme předpokládali, jen Dony trochu zlobil a pobíhal od jednoho k druhému, takže Věrce se přeci jen třásla kolena. To možná ovlivnilo výsledek počítání, ale výpočet nám vyšel věrohodně, na místo kde měl být poklad jsme dorazili bez problémů a pak jsme si asi přestali rozumět se šipkou. Po více než půlhodinovém pátrání jsme to vzdali s předsevzetím, že se sem ještě jednou vrátíme - to by bylo, abychom to nezvládli.

Vrátili jsme se 6. srpna 2010. Proti loňsku se několik věcí změnilo: průchod domovem důchodců je zakázán a dokonce nám zamkli vrata, když jsme se vraceli zpět. Prošli jsme jen přes dvě lávky.  Třetí lávka je už tak zdevastovaná (opadal všechen beton a zůstaly jen dvě tenké traverzy) že jsme si přes ni netroufli. Tak jsme použili výsledek loňského počítání, dorazili na místo a v podstatě ihned (taky na rozdíl proti ľoňsku) našli. Oddechli jsme si, že se nám to poodařilo bez nutnosti nového absolvování celé stezky. Teď už se nám na ni nechtělo ani jednomu.